ANA
SAYFAYA
DÖN


Yayın Tarihi; 17.07.2016

“DARBELERE VE TEK ADAM DİKTATÖRLÜĞÜNE HAYIR!”

…

Eğitim Sen Genel Merkezi yaşanan olaylar nedeniyle sendikanın olaya bakışını yansıtan bir basın açıklaması yaptı. Eğitim Sen’in basın açıklamasını yayımlıyoruz

…

Mücadele tarihi boyunca darbelerin, baskıların ve anti demokratik uygulamaların hedefi olan Eğitim Sen, nereden gelirse gelsin her zaman darbelere karşı olmuş, darbelerin asıl hedefinin emek ve demokrasi mücadelesi olduğunu savunmuştur.

Uzun süredir ülkemizde yaşanan sivil darbe girişimleri ve ülkeyi tek adam diktatörlüğüne götürmeye çalışan her türlü girişimin karşısında durmak, emek ve demokrasi mücadelesi açısından olmazsa olmazımızdır.

Eğitim Sen olarak, yıllardır bir taraftan emek, demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesi yürütürken, diğer taraftan asker ya da sivil, her türlü darbeye karşı olduğumuzu açık bir şekilde ifade ediyoruz.

Ülkenin içinde bulunduğu koşulları kendi siyasal hedeflerine ulaşmak için fırsata çevirmeye çalışanlara, iktidarın önümüzdeki dönemde daha da artması beklenen baskıcı, otoriter ve dayatmacı politikalarına karşı mücadelemizi sürdüreceğimiz bilinmelidir.

           Eğitim Sen Genel Merkezi

 

Bu yazı  2148 kez okunmuştur.


© Kirnapci
     
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş