ANA
SAYFAYA
DÖN


Yayın Tarihi; 4.12.2016

Eğitim Sen Üyeleri Görevlerine Dönmeye Devam Ediyor!

8 Eylül 2016 tarihinde hukuksuz bir şekilde açığa alınan Eğitim Sen üyeleri, Eğitim Sen’in ve dostlarının kararlı mücadelesi sonucu görevlerine dönmeye devam ediyor. 25 Kasım 2016 tarihinde 6007 arkadaşımız görevine dönmüştü. 2 Aralık 2016 Cuma günü ise  3592 Eğitim Sen üyesi  daha görevlerine iade edildi.

Göreve iade edilenler arasında Diyarbakır ve Mardin’den Zonguldak'a tayin olan iki üyemiz de bulunmaktadır.

KAZANACAĞIMIZ TAZMİNATLARI İHRAÇ EDİLEN ÜYELERİMİZE DAYANIŞMA İÇİN KULLANACAĞIZ

Sendikal eylemlerden zorla suç üretme çabaları, tetikçi sitelerin haberleri ve “AK troller”in kışkırtmaları birer birer boşa çıkmaktadır.  Eğitim Sen’i ve üyelerini iftira atarak hedef gösterenler, yalan haberlerle yargısız infaz yapanlar mutlaka hesap vereceklerdir! Bizlere iftira atarak, yalan haber yaparak saldıranlardan kazanacağımız tazminatları ihraç edilen üyelerimize dayanışma için kullanacağız.

Açığa alınan tüm eğitim emekçileri gibi, yargısız infaz sonucunda hukuksuz bir şekilde  ihraç edilenler de görevlerine mutlaka döneceklerdir! Ayrım gözetmeksizin ihraç edilen ve açığa alınan tüm eğitim emekçileri görevlerine iade edilene kadar mücadelemizi kesintisiz sürdüreceğiz!

TARİH EĞİTİM SEN’İ ALTIN HARFLERLE YAZACAKTIR!

EĞİTİM SEN DAYANIŞMANIN ADIDIR!

Eğitim Sen, bütün eğitim ve bilim emekçilerinin güvencesidir. Herkes susarken konuşan, konuştuğunu da eylemli olarak ifade eden bir sendikadır Eğitim Sen. Sular durulunca, Eğitim Sen ve dostlarının kararlı mücadelesi sonucu göreve iadeler başlayınca konuşanlardan değildir Eğitim Sen. Hakları korumak, dayanışmayı güçlendirmek ancak Eğitim Sen'le mümkündür! 

Hukuksuz bir şekilde açığa alınan, ihraç edilen üyelerinin ve üyesi olmayan tüm eğitim ve bilim emekçilerinin yanında olan Eğitim Sen, ihraç edilen her üyesine her ay 2 bin lira yardımda bulunduğu için de büyük bir sendikadır. Eğitim Sen, TÖS ve TÖB-DER'den miras aldığı bu dayanışmacı yönüyle de mağdur olan üyelerinin telefonlarına dahi çıkmayanlardan ayrılır. 

Bu zor günler geride kalacak. Tarih, mağdur olan üyelerine sahip çıkamayanları, telefonlarına dahi cevap vermeyenleri, sular durulunca konuşanları değil; hukuksuz bir şekilde açığa alınan, ihraç edilen üyeleriyle maddi ve manevi dayanışma gösteren Eğitim Sen'in bu onurlu duruşunu altın harflerle yazacaktır. 

Hep söylemiştik, yine tekrarlıyoruz: "Mücadele edenler her zaman kazanamayabilir, ancak kazananlar hep mücadele edenlerin içinden çıkmıştır!" Yaşasın örgütlü mücadele, dayanışma ve Eğitim Sen!DANYAL IRGAV ÖĞRETMENİMİZİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU OLANLAR BELLİDİR

Diğer taraftan 8 Eylül 2016 tarihinde hukuksuz şekilde açığa alınan Eğitim Sen Mardin Şubemize bağlı Midyat temsilciliği üyemiz olan öğretmen Danyal Irgav, 2 Aralık 2016 Cuma günü göreve iade edildiğini öğrendikten sonra evine gittiğinde, günlerce kendisine yaşatılan stres ve heyecanın da etkisiyle, kalp krizi geçirmiş ve ne yazık ki hayatını kaybetmiştir.

Seksen beş gün boyunca, somut olarak ne ile suçlandığını bilmeden açıkta olan, bu süreçte ağır iftiralara ve suçlamalara maruz kalan tüm Eğitim Sen üyeleri gibi, Danyal öğretmenimizin ölümünden sorumlu olanlar bellidir.

Eğitim Sen olarak, öğretmenlik mesleğini 30 yıl boyunca en iyi şekilde yapmaya çalışan Danyal Irgav öğretmenimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor, ailesine, yakınlarına ve meslektaşlarına başsağlığı diliyoruz.

İsmet Akyol 

Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri 

 

Bu yazı  981 kez okunmuştur.


© Kirnapci
     
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş