ANA
SAYFAYA
DÖN


Yayın Tarihi; 5.04.2017

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci’ye soruyoruz; 'Evet' mi, 'Hayır' mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 Nisan 2017 Zonguldak açık alan toplantısında madencileri azarlamasının tepkileri sürüyor.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci konuya ilişkin açıklama yaptı.

Demirci, yaptığı açıklamada “Bizler ve Zonguldak Sayın Cumhurbaşkanımızdan daha farklı, daha umutlu, daha güzel şeyler duymayı bekliyorduk. Ama ne yazık ki duyamadık. Elbette hayal kırıklığına uğradık. Sadece biz madenciler için değil, Zonguldak’ın hiç bir kesimi beklediklerini duyamadı” dedi.

TTK ve EKİ’nin yeniden diriliş reçeteleri belli ve açıkken en büyük makamdan gelen bu “azar” için yapılan bu açıklama bize göre bir şey anlatmıyor!

Biz, Çaycuma Sanat olarak, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci’yi kendisinin ve GMİS’in referandum kararını açıklamaya davet ediyoruz! Mırın-kırın açıklamalarla durumu geçiştiremezsiniz. Zonguldaklıları, maden işçilerini, iş bekleyen işsizleri bu tür geçiştirici açıklamalarla ikna edemezsiniz! Lütfen tavrınızı belirtin! Kamuoyu sizden bu açıklamayı bekliyor!

16 Nisan sonrası “Evet” çıkarsa ekmek yediğiniz kurumun kapatılacağını siz bilmiyorsanız biz size açıklayalım. Bu pasif duruşunuzla oturduğunuz dalı kesiyorsunuz!

 

Bu yazı  1632 kez okunmuştur.


© Kirnapci
     
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş