ANA
SAYFAYA
DÖN


Yayın Tarihi; 6.04.2017

Sayın Savaş Çiloğlu; ‘Evet’ mi, ‘Hayır’ mı?

Önce küçük bir fıkra;

Zamanın birinde bir şehri zalim bir Neron yönetirmiş. Bir gün, bir nedenle halka kızmış ve şehri yakmış. Halk, yangını söndürmek için kovalarla su taşıyıp söndürmeye çalışırken bir Topal Karınca da gölden bir ağız dolusu suyu ağzına alıp yangına püskürtüyormuş. Yangını söndürenlerden birisi Topal Karınca’ya çıkışmış.

“Yahu, hem bir küçücük karıncasın, hem de topalsın! Senin ağzınla getirdiğin suyla bu yangın söner mi? Çekil bir kenara; ezilip öleceksin!” demiş.

Karınca gayet sakin, dik ve onurla şöyle demiş; “Ben de biliyorum benim ağzımdan püskürttüğüm suyla bu yangının sönmeyeceğini! Ama yarın yangın söndüğünde, şehri yakan Neron’un mu yoksa yangını söndüren halkın mı yanında olduğum bilinsin diye su taşıyorum! Ölmeme gelince, endişe etme; hepimiz bir gün öleceğiz!” demiş ve su kaynağına doğru yürüyüp gitmiş...

...

Sayın Çiloğlu,

Ülkemiz tarihi bir dönemden ve önlenemez bir kaosun sınavından geçiyor. Bu tarihi süreç kişilere tarihsel görevler de yüklüyor. Sıradan bir yurttaştan, toplumsal bir misyonu olan kişilere kadar hepimiz bu tarihsel süreçte aldığımız tavır ve yerle anılacağız.

16 Nisan’da yapılacak olan Partili Cumhurbaşkanlığı Halk Oylamasında alacağımız tavır ve yer, 17 Nisan’dan sonraki süreçte çantamızdaki referansımız olacaktır!

Gündemin içinde olduğunuzu bildiğimiz için bilinenlerin tekrarına düşmeyeceğiz. Çaycuma Sanat olarak kısa ve net olarak soruyoruz;

a-Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve Gazi unvanıyla dünyada tek olan TBMM’nin; yani ‘Parlamenter Demokrasi’nin yanında yer alıp ‘Hayır’ mı diyeceksiniz,

b-Parlamentoyu ve dolayısıyla halkın iradesini devre dışı bırakacak olan ve adına Partili Cumhurbaşkanlığı dedikleri ‘Tek Adam’ iradesinin yanında yer alıp; ‘Evet’ mi diyeceksiniz?

 

Sayın Savaş Çiloğlu,

Siz uzun yıllardır Zonguldak merkezde kurulu olan Çaycumalılar Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanısınız. Yani toplumsal yanınız var ve topluma karşı sorumlusunuz. Bu nedenle vereceğiniz karar, topluma yansıyan yüzünüz olacaktır!

Çaycuma Sanat çevresi olarak bizi sorarsanız, bizim yerimiz, ülkeyi batıran Osmanlı Sarayına karşı üniformasını ve apoletlerini söküp, sivilleri giyerek Anadolu’ya çıkan Mustafa Kemal Atatürk’ün yanıdır!

Sizi de tarafınızı seçmeye ve Partili Cumhurbaşkanlığı Halk Oylamasındaki oyunuzu kamuoyuna açıklamaya davet ediyoruz!

                                Çaycuma Sanat

 (Not: Bu çağrıyı, tarihe not düşmek amacıyla yapıyoruz. İlginize ve bilginize...)

 

Bu yazı  614 kez okunmuştur.


© Kirnapci
     
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş