ANA
SAYFAYA
DÖN


Yayın Tarihi; 1.06.2017Büşra Düzlü emin adımlarla...

Çaycumalı sanatçı soprano Büşra Düzlü, sanat dünyasındaki yükselişini emin adımlarla sürdürüyor. Yrd.Doç.Dr. Demet Gürhan’ın Öğrencisi olan Büşra Düzlü, önemli bir dinletiyle sahne alacak.

Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gümüşdere Yerleşkesi Konser Salonunda Öğr.Gör. Berrak Elif TOSUN’un piyanosu eşliğinde vereceği dinleti 1 Haziran 2017 Perşembe günü, saat 16:00’da.

Soprano Büşra Düzlü, vereceği Şan Resitalinde şu parçalara yer veriyor; Lasciar d’amarti  (F.Gasparini), Se tu m’ami (Giovvani B.Pergolesi), Dave sono (Le nozze di Figaro – W.A.Mozart), Als die alte mutter (A.Dvorak), Soon of the moon (Rusalky A.Dvorak), Pace, pace mio dio (La forza Del Destino G.Verdi), O mio babbino (J.G.Puccini), Automne (Gabriel Faune), Ninni (Ali Baba ve Kırk Haramiler Selman Ada), Hicran derdi (Arşın Mal Alan Selman Ada).

Çaycuma BAKIŞ Gazetesi olarak, Çaycuma’nın aydınlık yüzü olan Büşra Düzlü’ye sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

...

Büşra Düzlü kimdir?

Büşra Düzlü Çaycuma doğumludur. Müzikle iç içe yaşayan bir aileden gelmektedir. Babası Alim Düzlü TTK emeklisi eski bir sporcu ve müzisyendir. Saltukovasporun eski kalecilerinden olan Alim Düzlü, aynı zamanda Saltukova’nın ilk orkestrası Orkestra Combarat’ın kurucusu, gitaristi ve solistidir.

Büşra Düzlü’nün annesi Yüksel Düzlü’dür. Yüksel Hanım, Çaycuma Devlet Hastanesi Muhasebe Servisi Şefidir.

Büşra’nın ağabeyi Kurtuluş Düzlü gitar sanatçısıdır ve Çaycuma’da çeşitli mekanlarda gitarı ve sesiyle sanat yaşamını sürdürmektedir.

Büşra Düzlü, Bolu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümünü kazandı ve eğitimini orada tamamladı.

 

Bu yazı  1469 kez okunmuştur.


© Kirnapci
     
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş