ANA
SAYFAYA
DÖN


Yayın Tarihi; 3.07.2017

KHK MAĞDURLARI ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE!

626 Sayılı KHK ile mesleklerinden ihraç edilen öğretmenler Adalet Yürüyüşüne katıldı! 23 Haziran 2017 Cuma günü, yürüyüşün Yeniçağa bölümüne katılan mağdurlar, bir kez daha yerel ve ulusal basında da gündeme geldi.

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı eğitimci şair Gökhan Taner Günsan ve Eğitim Sen Zonguldak Şubesi Yürütme Kurulu Eğitim Şube Sekreteri İsmet Akyol, “Hukuksuz İhraçlar İçin ADALET” yazılı dövizlerle yürüyüşe katılarak adalet isteklerini dile getirdiler.

Çaycuma Sanat Yayın Yönetmeni Mevlüt Kırnapcı’nın da katıldığı yürüyüş, yaklaşık on bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Çaycuma’dan yaklaşık elli kişinin katıldığı yürüyüş sonrası katılımcılar geri döndü.

Kendisiyle görüştüğümüz İsmet Akyol şunları söyledi; “Hakkımızda açılmış hiçbir soruşturma ve verilmiş hiçbir yargı kararı yokken, haksız ve hukuksuz bir şekilde mesleğimizden ihraç edildik. Adalet istiyoruz. Hangi suçları işlediysek belgelendirilip kamuoyuna açıklanmasını ve adil bir şekilde yargılanmamızı istiyoruz. Aylardır mağduruz ve bunun öfkesini yaşıyoruz. Bize bu zulmü reva görenler bir gün mutlaka hukuk önünde hesap vereceklerdir. Bir gün mutlaka adalet ve hukuk onlara da lazım olacak! Biz mesleğimize, sınıflarımıza ve dolayısıyla öğrencilerimize geri dönmek istiyoruz. Bu hukuksuzlukların ve adaletsizliğin artık son bulmasını istiyoruz.”

 

Bu yazı  901 kez okunmuştur.


© Kirnapci
     
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş