ANA
SAYFAYA
DÖN


Yayın Tarihi; 24.08.2018

“KIRNAPÇILAR BULUŞMASI”NIN İKİNCİSİ YENİKÖY’DE YAPILDI!

Kırnapçı soyadını taşıyan ve Terziler Köyüyle Yeniköy’de yaşayan ailelerin geçen yıl Terziler Köyünde yapılan buluşması bu kez Yeniköy’de yapıldı.

Yaklaşık yirmi beş kişilik bir grup olarak Yeniköy’e gelen Terziler Köyü Kırnapçıları, Yeniköy Camiinde bulunan toplantı salonunda Yeniköy’deki soydaşlarıyla bir araya geldiler.

Yeniköy’den emekli eğitimci Mevlüt Kırnapçı ve Terziler Köyünden emekli TTK yöneticisi Ahmet Kırnapçı’nın organizasyonunu gerçekleştirdiği buluşmanın ikincisi geçen yıl olduğu gibi heyecanlı ve mutlu anlara tanıklık etti.

Buluşmaya katılanların teker teker kendilerini tanıtması ardından, birlik beraberlik, kardeşlik ve dostluk içeren konuşmalar yapıldı. Bundan sonraki yıllarda bu buluşmaların nasıl yapılabileceğine ilişkin öneriler konuşuldu. Her iki köyün Kırnapçılarının karma olarak oynayacakları bir futbol maçının yapılması benimsendi.

Kırnapçılar buluşmasına Terziler Köyü Muhtarı Mustafa Ermiş ve Yeniköy Muhtarı Ercan Kukuş da katıldı. Ayrıca eski GMİS Genel Başkanı Ramis Muslu, eski Yeniköy Muhtarı İsa Kukuş, Yeniköy İhtiyar Heyeti Üyesi Haşim Muslubaş da toplantıya katılarak birer konuşma yaptılar.

Toplantı sonrası gene Cami Yemekhanesinde hep birlikte yenen yemeğin ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Başlangıca olduğu gibi bitişe de dostluk ve kardeşlik duyguları egemen oldu. Yeniden buluşma kararlılığı ve dileğiyle Terziler Kırnapçıları yolcu edildi.

 

Bu yazı  640 kez okunmuştur.


© Kirnapci
     
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş